“Özür Diliyorum” imza kampanyası” üzerinde 34 yorum

 1. Ermeniler karınlarını doyurdukları vatana ihanet etmişler ve bu vatanı arkadan kalleşçe vurmuşlardır. Bu suçları affedilemez. Osmanlı sadece onlardan kendisini korumak için bu kanunu çıkarmış ve uygulamıştır. Ama onlar bilinçli, bilerek ve kasıtlı bir şekilde katliamlar yapmışlardır. Asıl ermeniler özür dilemelidirler.

 2. Tüm Ermenilerden ve bütün katliyama uğrayan ve uğratılanlardan, herkesten özür diliyorum

 3. Sinan bey, 3 yorumunuzu sildim çünkü aynı ip üzerinden farklı isimler altında, aynı yorumları yapmak uygun bir davranış değil.

 4. 1915 Olayları için özür dilemesi gerekenler, Fransızlar, İngilizler, Ruslar, Amerikalılar ve hatta Almanlar dır. Ermenilerden ve Türklerden özür dilemelilerdir. Ermenilerde bu devletlere uyup kargaşa çıkartıp bu acı olayların yaşanmasına vesile oldukları için özür dilemeliler. Daha sonra özür dileme sırası Osmanlı Devletine gelir. Tabi tekrar kurulursa!

 5. Ermenistan’da bir kişi bile “1915’te soykırım yapılmamıştır” diyemez!Çünkü dünyadaki belki de tek faşist devlettir.Diyeni dediğine öyle bir pişman ettirirler ki başına olmadık kazalar gelebilir!Tüm politikaları “sözde soykırım” üzerine olan ve tazminat+ toprak talebi için her zemini yoklayan bu devlet, onun diasporası ve içimizdeki dahili düşmanlar ve onların oyununa gelen safdilli vatandaşlarımız şunu asla unutmasın ki; bizler var olduğumuz sürece bu emellerin hiçbirisini gerçekleştiremeyecekler…(bir not: ben bugüne dek bir tane ermenistan vatandaşından ya da ermeni kökenli vatandaşımızdan “HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ” diye bir laf duymadım,duymayacağıma da eminim!!!)

 6. Ermeni asıllı Türkiye’de yaşayan bir kaç aydın kendi vatandaşları olan ermenilerden özür diliyorlar. Bu imza kampanyasını başlatırken ermeni olduklarını hiç çekinmeden açıklamaları gerekirdi.
  Bu ermeni asıllı aydınlar. Türk milleti adına özür dilemeye hiçmi ama hiç hakları yok,peki ermenilerin katlettigi Türk’lerden kim özür dileyecek? acaba yine bu imza kampanyasını başlatan ermeni asıllı aydınlarmı? yoksa ermenistan’daki ermenilermi? Daha düne kadar Dünyanın bir ülkesinde Türk diplomatlarını öldüren,ermeniler degilmiydi, Hocali katliamını yapanlar ermeniler degilmiydi, bana öyle geliyorki bu imza kampanyasını başlatan ermeniler bu olayalrıda Türklerin üzerine yıkarlar. Öyle ya yavuz hırsız ev sahibini bastırır.
  Ben işlemedigim bir suç için özür dilemem.
  Şu bir gerçek kampanyayı başlatanlar bir suç işlemiş olmalıki özür diliyorlar. Bunlar önce işledikleri sucu açıklamaları gerekirdi.
  Bu imza kampanyasının ismi Ermeni aydınlar ermenilerden özür diliyor olmalıydı.

 7. IKI CIHAN BIR ARAYA GELSE BU MILLET SIZDEN ÖZUR DILEMEZ SIZLER TURKIYEDE YASAYAN ERMENILERDEN OY ALIRSINIZ BIZDEN NAH BUNU ALIRSINIZ. SIMDI ÖZUR DILESEK YARIN TOPRAK DAVASINI ACARSINIZ ULKEYI BÖLMEYE CALISIRSINIZ ZAVALLI INSANLAR SIZI, OSMANLI YIKILMAZDI AMA BAZI DEVLETLERIN PLANIYLA SIMDIDE OLDUGU GIBI ERMENILERI VE KURTLERI KUKLA GIBI OYUNA SURUKLUYORLAR AMA BUNLARIN KAFALARI CALISMIYOR. VATAN DENINCE AKAN KAN DURUR CANIM FEDA TURKE…

 8. Özur dıleyen hırıstıyanlar :gecmıste yaptıgınız bu gun yapmakta oldugunuz ve gelecektede yapmayı planladıgınız butun cınayet ve katlıyamlar ıcın once en dogal zorunlulugunuz olan ozru sız dıleyın dılesenızde; dılemesenızde bır gun gecmıste ve bu gun yasattıgınız acıların ve ınafsızlıgınızın hesabına soracagız.
  Gecmısı unutmayan gelecegı gorur MUSTAFA KEMAL gbı.

 9. NE LAN BU amina koyuyum bide buyurun bizi sikin diyin bu kampanyayi cikaranlar ben ne özur dileyecem amina koyuyum onlar kimin itiki serefsizler ben deyil onlar benden ozur dilesin sikerim boyle ayagi ULAN BU BAYRAK VARYA SIZIN GIBI CAKALLARIN YUZUNDEN COK KAN KAYBETTI AMA YILMADI VATAN ICIN KAYBEDILECEKSE EYER O BAYRAGIN ICIN DEKI KAN HAZIR

 10. dunya tersine donse genede özur dilemem asil bu kampanyayi baslatanlar turk milletinden özur dilemeli boyle halt yedikleri icin

 11. ermenilerin TÜRK milletine karşı yaptıklarını kimse görmezden gelemez bu özür kampanyası ile bu topraklar için canlarını vermiş olan şehitlerimize çok büyük haksızlık edilmiş olur .Bu kampanya hangi amaçla ortaya çıkmiş bilemiyorum.en bu kampanyayı hiç ama hiç doğru bulmuyorum.

 12. Yorum yazanlara teşekkür ediyorum ancak kullandığınız kelimelere dikkat etmenizi temenni ediyorum çünkü kullandığınız kelimeler, sizin yeterliliğinizi ve birikiminizi anlatır ve neyseniz onu betimler. O yüzden normalde sansürlemeyi düşündüğüm yazıları, bu seferlik nasıl yazılmışlarsa öyle de yayınlıyorum. Küfür benzeri kelimelerin kullanımından rahatsızlık duyanlardan da ayrıca özür diliyorum ve anlayışlarına sığınıyorum. Bunun yanında, yorum yapan kişilere dair herhangi bir hakaret karşısında, hakaret eden kişinin İP numarasını yasal başvurular için kullanmak isteyenlerle paylaşa bilirim.
  Saygılarımla

 13. ERMENİLERİ SÜRDÜK ÇÜNKÜ
  – 1915 yılının 11 Nisan günü Van’da Aram Manukyan liderliğindeki Taşnaksutyun komitacıları tarafından isyan başlatıldığını ve 17 Mayıs günü kenti Ruslara teslim ettiklerini, Amerika’da yayımlanan Goçnak isimli Ermeni gazetesinin, adeta etekleri zil çalarak, Van’da yalnızca 1500 Türk’ün sağ kaldığını yazdığını biliyor musunuz?..
  – Ermeni devlet adamı Bagrat Artemoviç Boryan’ın, iki ciltten oluşan “Ermenistan, Uluslararası Diplomasi ve SSCB” isimli kitabında, Ermenilerin Çarlık Rusyası ve Batı emperyalizmi tarafından nasıl kullanıldığını, 1878 Berlin Konferansı ve Ant-laşması’nın ardından Ermeni milliyetçiliğinin ve ayaklanmalarının nasıl teşvik edildiğini, Ermeni meselesinin aslında Türkiye’nin Rusya, Fransa ve İngiltere tarafından paylaşılması planları çerçevesinde anlam kazandığını açıkça yazdığını biliyor musunuz?.
  – Ermeni tarihçi Lalayan’ın, 30 aylık “bağımsız Taşnaksutyun iktidarı” esnasında bugünkü Ermenistan topraklarında yaşayan yüz binlerce insanın katledildiğini, bu kanlı süreç sonunda Ermenistan’daki Türk nüfusun yüzde 77, Kürt nüfusun yüzde 98, Yezidilerin ise yüzde 40 oranında azaldığını olanca çıplaklığıyla yazdığını biliyor musunuz?..

  Maalesef Ermeni halkı, hainlik ve zalimliklerinin cezasını sürülerek ödemişlerdir.

  AMA KEŞKE BÖYLE BİR HAİNLİK YAPMASALARDI 1000 YILDAN BERİ BERABERCE YAŞAMAMIZ HATIRI VE DOSTLUĞUNA,
  BİZİ ARKADAN BIÇAKLAMASALARDI,
  VE BUNU YAĞARKEN ZEVK ALMASALARDI DA
  BİZDE ONALRI SÜRMESEYDİK,
  DOĞU ANADOLUDA DA YAŞAMAYA DEVAM ETSELERDİ
  VE TÜRKİYE MOZAĞİNE BİR DEĞER KATSALARDI, KARDEŞÇE YAŞAMAYA DEVAM ETSEYDİK.

  O günün şartlarında bizim elimizdeki güç Ermenilerde olsaydı, ve hatta bizler çoğunlukta ama silahsız ve güçsüz olsaydık. şu an yaşadığımız topraklarda kaç kişi kalırdık? Dünya Ermenilerin yaptığına soykırım dermiydi?

  Bu aydınlarımızdan birisi Ermeni lobisinin maddi ve diplomasi desteği ile Nobel Barış ödülünü kirli bir şekilde almayı başaracak göreceksiniz.

  size tepki verenlere pis faşistler demeye devam edin ama Vicdanlı olun, duygusal olun ama saf olmayın lütfen! UYANIN

 14. BİR DE ÖZÜR DİLEYECEĞİZ HAAAAAAAAAAAAA!!!

  Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı-tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars’ta, Ağrı’da, Van’da, Erzurum’da da ataları oynamıştı. Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı…Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı:
  -Akçik, manç?..
  (Kız mı, oğlan mı?)
  -Akçik…
  (Kız)
  Bu cevap üzerine “oğlan” diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan bürülü gözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi:
  -Tun şahetsar,ınger…
  (Sen kazandın, yoldaş)
  -Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana…
  (Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)
  -Mayrigı bedge gişdatsine.
  (Annesi besleyecek elbette)
  Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:
  -Mayrig yerahayin zizdur.
  (Çocuğa meme ver)
  Aynı dakikalarda Hocalı’nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Âzerî kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:
  -Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek…
  (Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın…)
  Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü…
  Ermeniler zafer nârâları atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.
  Bu iki olay Hocalı’da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da Ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü şahitlerinin anlatımlarıdır.
  Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Âzerî türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar, katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, Arş’ı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.
  Türkiye’de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.
  26 Şubat’ta güçlü silâhlarla donatılmış Ermenistan silâhlı kuvvetleri ile Hankendi’nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366’ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı’ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.
  26 Şubat gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.
  Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. Ermenilerin işgal ettikleri Hocalı’da dehşet verici olaylar yaşandı.
  Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler.
  Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbî tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.
  Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.
  Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.
  Babanın gözü önünde evlâdını, evlâdın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.
  Kesik kafaları sepetlere doldurdular.
  Peki neydi bu düşmanlık?
  Ermenistan’daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye’nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan’ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı’nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı’nda “Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün!” denmekteyken, başkaca bir sebep aramaya zaten gerek yok sanırım.
  Dağlık Karabağ Bölgesi’nde bulunan Hocalı’ya, eski Sovyet İttifakı Silâhlı Kuvvetleri’ne ait 366. Alay’ın desteği ile Ermeni Silâhlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk’ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.
  56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.
  Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.
  Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı!

  Fakat katliam sonrası Hocalı’ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı’da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet’nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:
  ‘Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı’daki gibi bir vahşete umarım kimse şahit olmaz’ Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti;

  Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996’da Ermenistan Başbakanı oldu.
  Karabağ’da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna, “Hocalı Katliamı” baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.
  Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu hâlde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.
  Ülkemizde sadece 1 Ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp da bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…
  Yazıklar olsun…

 15. Osmanlı hükümeti, Ermenilerin çıkardığı isyan ve yaptığı katliamlar karşısında, Ermeni Patriği, Ermeni milletvekilleri ve Ermeni halkının ileri gelenlerine “Ermenilerin Müslümanları arkadan vurmaya ve katletmeye devam etmeleri halinde gerekli önlemleri alacağını” bildirmiştir. Ancak, olayların durmak yerine giderek yoğunlaşması, savunmasız kalan Türk kadın ve çocuklarına yönelik saldırıların artması ve ordunun bir çok cephede savaş halinde bulunması nedeniyle cephe gerisinin emniyete alınması ihtiyacı doğmuştur.
  Bu nedenle, 24 Nisan 1915 tarihinde Ermeni Komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi devlet aleyhine faaliyette bulunmak suçundan tutuklanmıştır. Tutuklular Ankara ve Çankırı hapishanelerine yollanmıştır. Dışarıdaki Ermenilerin her yıl “Ermeni soykırımının yıldönümü” diye andıkları 24 Nisan, işte bu 2345 komitecinin tutuklandığı tarihtir ve yer değiştirme uygulamasıyla hiç bir şekilde ilgili değildir.
  Osmanlı hükümetinin bu kararı üzerine harekete geçen Eçmiyazin Katogikosu Kevork, ABD Cumhurbaşkanı’na şu telgrafı göndermiştir:
  “Sayın Başkan, Türk Ermenistanı’ndan aldığımız son haberlere göre, orada katliam başlamış ve organize bir terör, Ermeni halkının mevcudiyetini tehlikeye sokmuştur. Bu nazik anda Ekselanslarının ve büyük Amerikan Milletinin asil hislerine hitap ediyor, insaniyet ve Hıristiyanlık inancı adına, büyük Cumhuriyetinizin diplomatik temsilcilikleri vasıtasıyla derhal müdahale ederek, Türk fanatizminin şiddetine terkedilmiş Türkiye’deki halkımın korunmasını rica ediyorum.
  Kevork,
  Başpiskopos ve bütün Ermenilerin Katogikosu(1).”
  Başpiskopos Kevork’un telgrafını, Rusya’nın Washington Büyükelçisi’nin ABD’deki temasları izledi. Bütün olup biten, yasadışı Ermeni komitelerinin kapatılması ve elebaşlarının tutuklanmasıdır. Fakat Ermeniler olayı bir “katliam” gibi göstermeye, ABD ile Rusya’yı kendi saflarına çekmeye çalışmışlardır.

  arkadaşlar bu kampanya bence bilinçli başlatıldı soykırıma uğradıklaını iddia eden ve özür bekleyen bu ermeniler niçin hala kendilerine soykırım yapıldığını iddia etttikleri canım ülkemde yaşıyor öyle ya madem bu türk milleti sana soykırım yaptı git ermenistanda yaşa yemiyo dimi orda açlıktan nefesiniz kokuyo tabi burda karnınız doydu adam mı oldunuz ama bu adilerin ortaya çıkması gizli kalmaması açısından iyi oldu kendi kendilerini ele verdiler bu kampanya ile bunları görelim ama unutmayalımmmm

 16. BU YURT TÜRKÜN ÖZ MALI YİNE TÜRKÜN KALACAK bu sözü sadece türk olanlara söylüyorum çünkü aramızda ermenilerden özür dileyecek kadar şerefsiz vatansız insanlar var ermenileri kardeşiniz gibi görüyorsanız o zaman gidin ermenistan da yaşayın

 17. sorozcu liboşlar lobiciler kaç paraya sattınız kendinizi siz satılıksınız biliyorum 3 kuruşa siz ananınız yarinizi bile satarsınız corc soroz türkiyede kimleri satın alamadıki VOE BANA KALIRSA SİZ DAHA UCUZA GİTTİNİZ :p:p:p:p:p: LAÇİNERLER,HATEMİLER GÜLLER GÜLENLENLER ABD AB SOLCULARI YAVŞAKLAR HEPİMİZ ERMENİYİZ KOMİTECİLERİ HEPİNİZ SATILIKSINIZ BİT PAZARINA ÇIKIN ARTIK :p:p:p:p: SOROZ SİZİN POSANIZI ÇIKARIP ATAR SOROZCULUKTAN VAZGEÇİN TÜRKİYECİ OLUN TÜRKİYENİN EKMEGİNİ YİYORSUNUZ ŞEREFSİZ HAİNLER HANİ BİR SÖZ VARDIR YA GAVURUN EKMEGİNİ YİYEN KILINCINI SALLAR TÜRKİYENİN EKMEGİNİ YİYENLER TÜRKİYEYE KILINÇ SALLAR OLDULAR YİYİN SOROZCULAR YİYİN TÜRKİYENİN EKMEGİMNİ YİYİN ERMENİ LOBİCİLERİN PARASINI YİYİN BİZDE YİYİN ERMENİSTANA YUMURTLAYIN YAVŞAKLAR

 18. Ermenilerden özür dilemek mi? Türkler bu kadar değersiz, gurursuzmu? Bu bilinçsizce yapılan kampanya adı altında, Türklüğün şerefine leke süren bir kampanyaya önderlik eden kimse? Acaba o şahıs yada şahıslar hangi ırktan merak etmeden geçemiyorum.. Zannındayım ki bu kampanyayı başlatan şahsiyetsizler, Türk olmamalı, olamazda…

 19. bu imza kampanyasını yapan sözümona aydın kesim Osmanlının Sadık-ı millet adını verip kendi bünyesinde din dil ırk farkı gözetmeden barındırdığı ermenilerin Zeytun köyü çevresinde şuçu olmaya kişilerin hunharca işkence maruz bırakarak yamaçtan atılmaları günahsız bebekleri katletmeklerini ve benimde büyük dedeminde içinde bulunduğu masum sivilleri öldürmelerinin özrünü bizden dileyeceklermi çok merak ediyorum. hadi hafızanızda kişiliğiniz kadar zayıf diyelim daha dün Azerbaycanda Hocalıda ermeniler tarafından binlerce masusum müslüman Türkü tüm dünyanın gözü önünde çocukların kafalarını keserek erkekleri ağaçlara bağlayıp yakmak suretiyle öldürmeleri gebe kadınların karınlarına süngü sokmalarını ne çabuk unuttunuz.Hadi bunu unuttunuz ya Türk diplomatları ailleriyle birlikte öldürmelerini nasıl hatırlamazsınız. yapılan bu hareket kendi soyunu lekelemenin yanında insanlık ayıbıdır. Ancak şunu biliyorumki M.Kemal Atatürk bize yapmış olduğu hitapta herzaman işbirlikçilerin çıkacağını söylemişti oyüzden imza kampanyasının yapılmasına hiç şaşırmadım desem yeridir.Ancak şunuda bilmek lazım biz bir ulus olarak bu topraklarda vardık ve hep varolacaz siz yaptığınız ayıpla tarihin lekeli sayfalarında kaybolacaksınız .

 20. türkiyede general ANDRANİK ve asori kiristiyanlarin başçısı olan MARŞİMONun başçılıkları altında 1920 lerde yalniz güney azerbaycanin URMU, SALMAS ve KOY şehirlerinde 100000den fazla müslüman türkü , erkek-kadin ve cocuk demeden ZİBH eleyen ermenilere itiraz olarak imza kampanyasi başlayan AYDINLARIMIZ! yok mu? ya bizler ermini seviyesinde “hakkımızıdan mudafia olunası kadar” insan sayilmarız!!

 21. Bu aydin dedikleri karanlik satilmis kisiler.Ben Avrupada dogup buyumus bir kisi olarak bizim Turk milletinin yapisini daha iyi kiyasliyabiliyorum diger kulturlere gore.Bizim kadar insana deger veren ve merhamet sahibi olan bir toplum gormedim.O soykirim iddialarini alsinlar biryerlerine !!!!!!!!!!!!
  Resmen bunlar Turklugu dusurme amacli girisimler.

 22. Bahsekonu imza kampanyasini baslatanlar ve imzalariyla destek verenler, aldiklari bu yogunluktaki hakli tepkilere ragmen durumlarini degistirmemelereini hayretle izliyorum.Eksik bilgilerle yola cikacaksiniz. Türk ulusunu cikarci ülkeler tarafindan istismar edilecegini düsünmeyeceksiniz ve sonrada bu yaptiklarinizi demokratik bir hareket olarak nitelendireceksiniz.Sizlerin hedef gösterilmesini kabul etmiyorum ve ayrica cikarci oldugunuzu da.Her nekadar Orhan Pamuk´a,ermeni soykirimi yapilmistir ifadesi Nobel ödülü getirmistir denilse de ne ona ne de sizlere böyle bir yakistirma yapilmasini onaylamiyorum.Ama at gözlügü takmiscasina bu inadinizdan vazgecin lütfen.Aksi takdirde tarih sizleri dogacak ülke zararlarindan dolayi hic affetmeyecek.Bu hareketinizden yanlis anlamalar sonucunda, Ermeni kardeslerimizle aramiza husumet dogacagi endisesini tasiyorum.Bu hareketinizin hatali oldugunu kabul ederek Türk halkindan lütfen özür dileginiz.Disisleri mahalli katibi olarak görev yaptigim sürecte kaybettigim sehit Büyükelcilerim ve mesai arkadaslarimin ruhlarini incitmemeniz adina,lütfen.Saygilarimla.

 23. http://www.devletarsivleri.gov.tr/kitap/resim/2600belge/152.PDF

  özür dileyenlerden ricamdır..yukardaki şu linke bir tıklayın lütfen…ermeni meselesi ile alakalı bir belge…eger bir tek kelimesini anlayabiliyorsanız özür dilemek sonuna kadar hakkındızdır…

  yok ama anlayamıyorsan, halına kılıgına ve dahi cahilligine bile bakmadan bir milleti nasıl oluyor da kendince mahkum edebiliyorsun bir düşünsen iyi olur.

  imza atanların bir kısmına baktım…iktisatçısı gazetecisi yazarı çizeri hatta türkücüsü bile var…

  o dönem için birinci derece ana kaynak olan metinlerin ana dili olan osmanlıcayı okumaktan aciz adamlar bunların çogu…bir osmanlıca metni gösterdiginizde onun arapça olduguna şehadet ederler…

  maalesef bu memleketin kendini aydın sananlarının bir yüzyıldır batıya karşı taşımış oldukları “bakın ben sıradan türk vatandaşından farklıyım, beni bagrınıza basın” tipi migde bulandıran cehaletleri hiç nihayete ermedi…

  bu farklılıklarının dayanagı neydi peki ? küçümsedikleri sade vatandaştan ne farkları vardı misal ?

  koca bir hiç…

  tarih onları da bir köşeye kaydeder elbet…bizse bu “aydın”lara sadece gülüp geçmekle kifayet ediyor ve az buçuk da bu kampanyaya attıkları imzalar dolayısıyla teşekkür ediyoruz…kimin ne oldugunu az buçuk anlamış olduk hiç olmazsa bu vesile ile..

 24. insanlik tarihinin en barbar ve vahsisi olan Ermeni Halkina karsi topraklarimizda uygulanan uygulanan katliamda dolayi utanc duyuyor yüregimin en derin yerinde ve icten duygularimla kardes ermeni halkindan özür diliyorum

 25. Tarihinden habersiz biçare insanlar sizler ermenilerden özür de dilersiniz,ermeni vatandaşı da olursunuz.Çünkü ruhunuzda yalakalık var sizin.Ermenilerin Bayburt’ta neler yaptığını insanlara nasıl işkenceler ettiğini bir araştırın bakalım ne göreceksiniz.Gafiller.

 26. Öncelikle, yorumlara cevap vererek polemiğe girmek istemediğim için, hakaret dahi içeren yorumları da yayınlamak koşulu ile sessiz kaldım. Genel olarak gördüm ki biraz olsun kaale alınır yazılar, önce bizden özür dilensin, onların yaptıkları yanlarına kar mı kalacak bakışı gibi vicdan uzak, tamamen sığ çerçeveler içersinde kalmış. Ayrıca artık bundan sonra küfür, tehdit ya da türevi yazıları engelleyeceğimi de belirtmek isterim. Daha önce de belirtmiştim, tekrar altını çizmek istiyorum; yazdıklarınız sizi betimler, ne iseniz odursunuz kullandığınız kelimelerle. Ancak Yorumları okuyup gerçekten rahatsız olan kişilerden gelen geribildirimler için( önceden yazılanlar için kendi adıma özür dilemiştim) bundan sonra gerekli gördüklerimi engelleyeceğim.
  Bunun dışında, bugün Taraf gazetesinde yayınlanan Etyen Mahçupyan’ın yazını mutlaka okumanızı öneriyorum. Belki de özür konusunda ne kadar geri kaldığımızı görmüş oluruz.
  http://www.taraf.com.tr/makale/3248.htm

 27. Ortada özür dileyecek bir millet varsa o da Ermeni milletidir.Ermeni katliamları sadece bizim ülkemizde değil kardeş ülke Azerbeycan’da da oldu.Bazı şahsi çıkarlar için binlerce TÜRKÜ,KÜRDÜ,AZERİ yi hiç acımadan öldüren Ermenistan’dan özür dilemek o öldürülen kardeşlerimize analarımıza babalarımıza saygısızlıktır.En azından ben vicdan sahibi olduğum için böyle düşünüyorum.

 28. OZUR DILEYENLER BILIYORUZ KI ASLINDA ERMENI KOKENLI INSANLARDIR VE ERMENININDE ERMENIDEN OZUR DILEMESI DOGALDIR. ERMENILER BUYUK ERMENISTAN KURMAK ISTIYORDU (SHIMDIDE ISTIYOR,ERMENILERIN HEP TURK TOPRAKLARINDA GOZU OLMISHTUR) O NEDENLE 1915CI YILDA ERMENILER TURKIYEYE VE AZERBAYCANA KATLIAMA BASHLADILAR TURKLERDE KENDILERINI KORUYUP SAVUNDULAR. HATDA AZERBAYCANDA ERMENI KATLIAMCHILARI NERDEYSE BUTUN AZERI TURKLERINI OLDURUB BITIRMISHLERDI CHOK AZ INSAN KALMISHTI O ZAMAN NURU PASHA VE ORDUSU AZERBAYCANA YARDIMA GELDIKI ERMENI KATILLERININ ELINDEN HICH OLMASSA GERIDE KALAN AZERI TURKLERINI KURTARSIN. ERMENILER HICH BOSH OTURURMU 1988DEN 1993CU YILA KADAR YINE AZERBAYCANA HUCUM ETDILER SAVUNMASIN KADIN, CHOCUK, YASHLI NE KADAR INSANI VAHSHICE OLDURUB BU YAKIN ZAMANDA BURNUMUZUN DIBINDE YINE SOYKIRIM ETDILER. AZERI TURKLERININ 1 MILION INSANI ERMENILER TARAFINDAN VAHSHICE OLDURULMUSH, 1 MILIONU KACHKIN VE TOPRAKLARIDA ISHKAL ALTINDADIR. HATDA ERMENI HUKUMETLERI ORDA SOYKIRIM EDEN BIR CHOK ERMENI ASKERINE BU NEDENLE MADALYA BILE TAKMISHTIR.
  ERMENILERDE KIMIN DUYUNUNDE TURK BASHI GETIRIRILIRSE, KIMIN DUYUNUNDE TURK BASHI OLURSA O ERMENILERCE EN MUKEMMEL, EN SHEREFLI VE EN SAYGIN DUYUN SAYILIYOR.

 29. ya ne biçim bir ülkeye sahibiz hep birileriyle savaşmış birilerinin halklarını öldürmüşüz..osmanlının yıkılışında senelerce güçlüyken sen adamların ülkesine saldırır katliam yaparsan zor duruma düşüncede adamlar seni kurtarmaya degil bogazlamaya gelirler..hayatımız boyunca kanla beslenmiş devamlı savaşmış bir milletiz.birinde başka devlet ikisinde diger devlet hepsindemi başkası suçlu..dostumuz olmadıgı söyleniyor.sen senelerce tecavüz et adam öldür sonra adamların senle dost olmasını bekle….bu millet için insan ölmesinin hiç önemi yok..ha kendi insanı ha yabancı…

 30. Kendinden farkli olana tahammul edemeyen, kimligini ve fikri varligini salt bu yol ile bulabilen, kimlik arayisinda caresizce bunalima girince “kucuk bir gruba” mensup olmak derdi ile yanip tutusarak “biri” ya da “birilerinden” olabilmek icin ne oldugunu bilmedigi bir dunyanin insani haline gelip – hala anlayamadigi bir sebepten – saldirganlasan, kraldan cok kralci oldugunun aymazligi icinde yasayip giden ve bu yolla bir hedef bulup/edinip/yaratip, oklarini da yaylarinda gerip hedefe kitlenen herkes icin uzuluyorum. Bu, kucuk toplulugundan cikinca kimliksiz/sudan cikmis balik gibi kaliveren canlilarin, bilincsizliklerinin kurbani olmus herkesten, OZUR DILIYORUM…

  Kaleme silah ile yanit vermek gucun yetersizliginin ve caresizlik ile karismis korkakligin en buyuk kanitidir. Oysa tartisabilmek yalnizca guclu insanlarin isidir.
  “Ugruna olmek” ogretisi kutsanacak bir ogreti degildir arkadaslar. Sorgulayalim, ilkokul sabahlarini sorgulayalim. Neleri kutsallastirdigimizi ve o “kutsallar” karsisinda ne kadarcik kaldigimizi sorgulayalim… Vucudumuz, aklimiz, yuregimiz yani insana dair elde avucta ne varsa hepsi kuculuyorsa, kucucuk kaliyorsa karsisinda o kutsallar buyudukce, iste o zaman korkalim…
  Sizlere Giordano Bruno’nun bir sozu ile veda ederim:
  “Insanin sirf cogunlukta oldugu icin kitlelerle ya da cogunlukla ayni sekilde dusunmek istemesi asagilik ve dusuk bir kafasi oldugunun kanitidir. Halkin cogunlugu ona inansin inanmasin, hakikat degismez”…
  Sevgiyle…

 31. Kendinden farkli olana tahammul edemeyen, kimligini ve fikri varligini salt bu yol ile bulabilen, kimlik arayisinda caresizce bunalima girince “kucuk bir gruba” mensup olmak derdi ile yanip tutusarak “biri” ya da “birilerinden” olabilmek icin ne oldugunu bilmedigi bir dunyanin insani haline gelip – hala anlayamadigi bir sebepten – saldirganlasan, kraldan cok kralci oldugunun aymazligi icinde yasayip giden ve bu yolla bir hedef bulup/edinip/yaratip, oklarini da yaylarinda gerip hedefe kitlenen herkes icin uzuluyorum. Bu, kucuk toplulugundan cikinca kimliksiz/sudan cikmis balik gibi kaliveren canlilarin, bilincsizliklerinin kurbani olmus herkesten, OZUR DILIYORUM…

  Kaleme silah ile yanit vermek gucun yetersizliginin ve caresizlik ile karismis korkakligin en buyuk kanitidir. Oysa tartisabilmek yalnizca guclu insanlarin isidir.
  “Ugruna olmek” ogretisi kutsanacak bir ogreti degildir arkadaslar. Sorgulayalim, ilkokul sabahlarini sorgulayalim. Neleri kutsallastirdigimizi ve o “kutsallar” karsisinda ne kadarcik kaldigimizi sorgulayalim… Vucudumuz, aklimiz, yuregimiz yani insana dair elde avucta ne varsa hepsi kuculuyorsa, kucucuk kaliyorsa karsisinda o kutsallar buyudukce, iste o zaman korkalim…
  Sizlere Giordano Bruno’nun bir sozu ile veda ederim:
  “Insanin sirf cogunlukta oldugu icin kitlelerle ya da cogunlukla ayni sekilde dusunmek istemesi asagilik ve dusuk bir kafasi oldugunun kanitidir. Halkin cogunlugu ona inansin inanmasin, hakikat degismez”…
  Sevgiyle…

 32. Arkadaşlar, yukarıdaki yorumlarınıza bakıp iyice göz gezdirince işin gerçek yönünün çoğunuz tarafından kaçırılmış olduğunu gördüm.
  Ben Kafkasya kökenli bir Bayburtlu’yum… Hiç bir bilgim olmasa bile, “Çok zengin olan ailem neden bütün varlıklarını oralarda bırakıpta Bayburt’a gelmişler?” sorusun sormam gerekmez mi?..
  Gerçi gerçekleri çok iyi biliyorum ben.
  Bizim aileden (CEFO’lardan) sayısız kişiyi kesmişler, bir hayvan boğazlar gibi…
  Rahmetli Ana nenem (Kars’ın Tekneli Köyü’nden) Mühibe (GİDER) Hanım, yanında kesilen kardeşlerinin kanlarının içerisinde bayılıp düşmüş… Onuda öldü sayarak bırakıp gitmişler… Kısacası biz o yalnız kalan kız çocuğundan olmuşuz..
  İlkönce Babam Merhum Mürsel Efendi olmuş, ardından bizler töremişiz…
  Canım bazılarının dedikleri de doğrudur(!) desek ne olur? Öyle diyelim de, kardeşim bizim ailemizden kesilen nice değerli büyüklerimiz var; onları biz kendimiz mi kestik?.. Böyle saçmalık mı olur!..
  Diyeceğim odur ki: Bütün bu saçmalıkları körükleyen Ermeniler’in bu konudaki çalışmaları olup; istiyorlarki konunun üzerine bilimsel olarak gidilmesin… Belgeler ortaya konulmasın!..
  Ne idügü belirsiz kişilerin söylemlerini belge gibi ortaya koymak, yada zorunlu göç anında bazı kendisini bilmeyenler tarafından azda olsa bazı yanlışlıkların yapılmasını “SOYKIRIM” olarak göstermek! Çok büyük bir yanılgıdır.
  Kısacası kafamızı iki elimizin arasına koyup, Pamuk’un beyinsizliğini yapmayalım!.
  ALLAH birgün boş yere konuşanlardan hesap sorar! Saygılarımla.
  BAYBURTLU Veysel GİDER

 33. Kendi adıma hiç kimseden özür dilemiyorum.

  Özür dilemeden önce zahmet edip

  Prof. Dr. Aysel EKŞİ’nin “Belgeler ve Tanıklarla Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi Gerçekler” isimli kitabını okumanızı öneririm, belge, gerçek ve araştırma kelimelerinin anlamları konusunda tekrar düşünmenize neden olacak kadar aydınlatıcıdır.

  Irmak Bıçakçıgil

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s